Nyirbator Camping baseny fajne miejsce na Węgrzech

2
1893

Nyirbator Camping baseny warto odwiedzić

Nyirbator niewielkie miasto liczące ok 12 000 mieszkańców w północno wschodniej części Węgier oddalone od Nowego Sącza o 295 km. Trasa o której piszę przebiega przez Trebisov, Pacin przejście graniczne między Słowacją a Węgrami, Kisvardę gdzie w Tesco można zrobić ostatnie zakupy.  Można też jechać autostradami przez Preszów, Koszyce, Miszkolc do Nyiregyhazy i to już rzut beretem do Nyirbator. Camping Sarkany i kąpielisko mieści się przy ulicy Fürdő u. 1. to tak do GPS.

Trafiliśmy na ten camping z powodu remontu kąpieliska i campingu w miejscowości Kisvarda.

Przyjechaliśmy w godzinach nocnych ok 22.00 zameldowaliśmy się znajomym którzy przyjechali wcześniej  i przenocowaliśmy się bez żadnego problemu przed bramą campingu.

Jeśli nie chcecie parkować przed samym Campingiem można również przenocować przed budynkiem kąpieliska 500 m. wcześniej gdzie jest bardzo duży parking w godzinach nocnych całkowicie pusty.

Na zapleczu parkingu jest niewielki jeziorko gdzie wykarczowano trzciny jako miejsca dla wędkarzy.

Camping Sarkany jest bardzo fajnie usytuowany jest sporo cienia i terenów zielonych i zalesionych, ale jest wybór można też rozbić się w miejscu nasłonecznionym.

Na campingu znajdziecie bardzo dużo skrzynek prądowych dwa rodzaje podłączeń na dwa bolce lub euro złącze.

Camping Sarkany sąsiaduje bezpośrednio z kąpieliskiem,  przejście bramką otwieraną rano ok 8.00 a zamykaną ok 20.00 wieczorem.

Obiekty sanitarne, łazienki, ubikacje, prysznice na campingu wybudowane zostały w roku 2010 w ogóle cały obiekt sprawia wrażenie świeżego i zadbanego sanitariaty są idealnie czyste pachnące w toaletach nigdy nie brakowało papieru toaletowego, ręczników papierowych. W okolicach pryszniców wszech obecne wieszak ławka nawet piecyk gazowy do podgrzania jak temperatura spadnie. W kranach umywalek i pod prysznicem  zawsze ciepła woda, na zewnątrz budynku umiejscowiona jest zmywalnia do naczyń dwa duże zlewozmywaki i takich obiektów są dwa, jeden po lewej stronie po wjeździe na camping

i drugi okrąglak w głębi campingu

Nyirbator Camping Sarkany Węgry to fajne miejsce.

Na terenie campingu znajdują się dwa duże paleniska jedno z nich jest zadaszone a drugie otwarte, kiełbaski można usmażyć w tym momencie tylko na patyku bo nie ma rusztu ale kociołek to czysta przyjemność,  gulasz Węgierski był pyszny.

Gulasz węgierski nad ogniem

Na campingu znajduje się niewielki plac zabaw dla dzieci.

Na terenie campingu znajduję się również domki do wynajęcie cennik Campingu i domków znajdziecie tutaj => Cennik Campingu

Zdjęcia wnętrza jednego z apartamentów poniżej, wnętrze i wyposażenie pupci nie urywa ale za cenę 10 000 forintów ok 140 zł  dla dwóch osób można bardzo fajnie spędzić czas. I przypominam że w przypadku apartamentów opłata również uprawnia do wejścia i korzystania ze wszystkich basenów na kąpielisku.

W cenie Campingu jest wejście na kąpielisko ale trzeba codziennie rano uaktywnić „zegarek” jaki otrzymacie w recepcji, trzeba z tym zegarkiem przejść przez główne wejście na kąpielisko, w tym celu trzeba wyjść na zewnątrz Campingu i wejść głównym wejściem na kąpielisko. Po rejestracji można już przechodzić z dowolnej strony do wnętrza budynku. Rejestracja jest potrzebna jak z zewnątrz chcecie wejść do basenów pod dachem przechodząc od tyłu z campingu – bramką. Ja wysyłałem dziecko rano na rowerze z 5 zegarkami pod wejście główne logowała nam wszystkie zegarki i sprawa załatwiona. To zamieszanie nie wpływa na jakiekolwiek opłaty służy tylko pełnemu uaktywnieniu opaski na dany dzień.

Sárkány baseny i kąpielisko Wellness és Gyógyfürdő

Na kąpielisku znajduje się sporo zieleni i miejsca do plażowania oraz klika basenów na zewnątrz i pod dachem.

Zacznę od basenów na zewnątrz idąc na baseny od strony campingu napotkamy po lewej stronie pierwszy basen pływacki o głębokości 140 cm z wodą zimną.

następnie po prawej baseny dla dzieci starszych akurat jak byłem jeszcze nie był zalany wodą głębokość 0,9 m temperatura wody jak jest 🙂  34-36 °C.

Kolejny to basen dla dzieci ze zjeżdżalniami mostkami i chłodną wodą głębokość 1,2 m i temperaturze wody 28-30 °C. W tym kompleksie znajduje się jacuzzi z hydromasażem. Zjeżdżalnie są dodatkowo płatne 500 F za cały dzień.

Na zewnątrz jest jeszcze mały brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią.

I oczywiście basen leczniczy z gorącą woda leczniczą oraz biczami wodnymi i praktycznym zadaszeniem chroniącym od słońca w upalne dni. Obok basenu ustawiono kilka stanowisk siłowni zewnętrznej z których można korzystać do woli.

Pod dachem znajduje się cały kompleks wellness & spa sauny, jacuzzi, basen termalny leczniczy

Wewnątrz jest również basen pływacki o głębokości 1,8 m i temp. wody 26-28 °C

Na campingu Nyirbator Sarkany można wprowadzać psy nawet powiem więcej psy są mile widziane.

Do dyspozycji gości campingu są dwa boiska do siatkówki

asfaltowe oraz piaskowe boisko do piłki nożnej

W mojej ocenie ten kompleks w Nyirbator w niczym nie ustępuje tak popularnemu Hajduszoboszlo a nawet uważam że pod wieloma względami go przewyższa. Podstawową zaletą Nyirbator jest bliskość basenów od campingu, Niewielka ilość ludzi w porównaniu z Hajduszo w okresach sezonu Hajduszoboszlo jest bardzo zatłoczone. Warzna wskazówka wybierając się do Nyirbator na camping Sarkany kamperem zróbcie pełne zaopatrzenie lub zabierajcie rowery w bezpośrednim sąsiedztwie campingu nie ma żadnego sklepu na zakupy trzeba jechać do miasta ok 2 km.

A po napisaniu tego artykułu nie pozostaje nic innego jak strzelić drinka chociaż te robione na Węgrzech znacznie bardziej smakowały, trzeba to wkrótce powtórzyć czego i Wam życzę!!!

W razie jakichś pytać piszcie w komentarzach postaram się odpowiedzieć. Już wkrótce kolejny wypad gdzie oczy poniosą. 🙂

Gin z tonikiem

2 KOMENTARZE

    • Witam przygotowuję równie obszerny artykuł na temat mojego ulubionego campingu w Kisvarda ma swoje plusy i niestety sporo minusów ale zanim zakończę tekst muszę tam podjechać a wybieram się jeszcze w Kwietniu lub Maju.

Napisz komentarz

Napisz komentarz
Imię