Pierwszy zlot food trucków w Nowym Sączu

1
3784

Pierwszy zlot food trucków w Nowym Sączu mam nadzieje że nie ostatni.

Wczesnym  popołudniem w niedzielę 30.04.2017 wybrałem się na I Zlot Food Tracków na sądeckim rynku  Spodziewałem się trochę więcej jeżdżących restauracji ale jak na pierwszy zlot to nie było źle. Na początek krótki spacer, rekonesans wszystkich propozycji i poznanie kulinarnych ofert przyjezdnych zespołów.

Zloty Food trucków to fajny pomysł

Frytki, lody, gofry, napoje, specjały kuchni włoskiej, tajskiej i meksykańskiej to na takich zlotach to nie moja bajka. Burgery lub hot-dogi to menu jakiego szukam na takich zlotach. Na zlocie było sporo różnych propozycji kulinarnych np. jeden z punktów gastronomicznych proponował  frytki belgijskie ich wyjątkowość polega na podwójnym smażeniu i uprzednim moczeniu w wodzie z cukrem dzięki czemu frytki takie są chrupiące i nie będą nasiąknięte tłuszczem.

Na zlocie był również ford truck Bart Burger – oferujący burgery wołowe, do produkcji swoich burgerów używają podobno tylko najwyższej jakości, zdrowe i ekologiczne produkty, niestety nie udało mi się spróbować ich wyrobów.
Food truck  ROTI – z kuchnią azjatycką, w której króluje połączenie wielu smaków, takich jak tajskie zupy Tom Yum i Tom Kha – to zupełnie nie moje smaki.
Calavera Mexican Grill – to kuchnia meksykańska (tex-mex). Calavera Mexican Grill to autentyczne, różnorodne i kolorowe dania kuchni meksykańskiej, mocne, ostre, pikantne bogate w przyprawy pochodzenia meksykańskiego
Na zlocie były jeszcze złote paluchy CHURROS – hiszpańskie churros o długości 15 cm, zrobione z ciasta, które po upieczeniu są chrupiące z zewnątrz i miękkie w środku.
U Włocha – food truck z prawdziwym Włochem na pokładzie. Prawdziwa pizza wypiekana na miejscu z własnego ciasta i świeżych składników.
Słodki Smak Azji – lody tajskie oraz nowość na polskim rynku, czyli gofry bąbelkowe moja żona była zainteresowana ale kolejka była gigantyczna i skutecznie nas zniechęciła może następnym razem.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Fajna sprawa, zawsze można spróbować czegoś nowego. Pizza jak dla mnie brzmi najlepiej. Pizza jest najlepsza po prostu zawsze i wszędzie. 🙂

Napisz komentarz

Napisz komentarz
Imię