Sarospatak camping, baseny, Węgry – przyjemne miejsce na długi weekend

47
38959

Na wstępie informuje, że jestem fanatykiem karawaningu uwielbiam, taki sposób spędzania wolnego czasu więc pewne moje oceny mogą być emocjonalne i subiektywne ale zapewniam Was PRAWDZIWE.

Szarospatak to niewielka miejscowość w północno wschodniej części Węgier, główną atrakcją tego niewielkiego miasta są kąpieliska termalne usytuowanie na obrzeżach miasta.

W dzisiejszej dobie wszechobecnych gps – ów nie ma potrzeby skupiać się na wskazówkach topograficznych ale informacyjnie z Nowego Sącza mamy 205 km. Bez autostrad, czyli dojazd bez dodatkowych opłat, czas przejazdu z przyczepą ok. 3 godziny. Podstawowe kierunki to przejście graniczne Muszynka następnie Bardejów kierunek Preszów w miejscowości Kapusany skręcamy w lewo i wjeżdżamy na drogę E371 i nią jedziemy aż do przejścia granicznego w Satoraljaujhely. Jak wyjedziemy z miasta granicznego to następne miasto to już Sarospatak, zjeżdżamy pierwszym zjazdem do miasta i po przejechaniu torów kolejowych skręcamy ostro w lewo i ta droga doprowadzi nas do kempingu i kąpieliska Végardó Fürdő.

Sarospatak baseny dobry pomysł na weekend

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest przyjazd z przyczepą kempingową lub kamperem nawet w późnych godzinach wieczornych lub nocnych, zaoszczędzając koszty jednego noclegu możecie przenocować na bardzo dużym bezpłatnym parkingu z którego nikt nie będzie Wasz wyganiał w bezpośrednim sąsiedztwie kąpieliska i basenów.                             A Rano nawet ze śpiącą częścią składu możecie „wciągnąć się” na camping i zacząć rozkładać obóz, zanim reszta składu podniesie głowy, cały obóz macie rozłożony i po śniadaniu wskakujecie do basenu.

Teren campingu w Sarospatak nie jest największy, dzielimy go jeszcze z drewnianymi domkami kempingowymi pamiętającymi poprzednią epokę, ale jest to rezerwowy wariant dla większej ekipy bez własnego sprzętu noclegowego. Teren kempingu jest ogrodzony i pilnowany w nocy ale zdarza się że nie ma nikogo na recepcji wtedy proponuję szukać portiera w kasach kąpieliska po drugiej stronie naprzeciwko parkingu.

Skrzynek prądowych jest dość sporo, oczywiście wtyczki tradycyjne dwu pinowe, niestety zasilanie na całym campingu nie ma uziemienia, więc przy większej wilgotności nawet grill może lekko kopać, trzeba podchodzić do grilla elektrycznego w klapkach.

Na teren kąpieliska przechodzimy przez otwieraną rano i zamykaną wieczorem bramą Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest to że płatność za kemping uprawnia do korzystania ze wszystkich dobrodziejstw kąpieliska, jedynie za nowe zjeżdżalnie wodne trzeba dodatkowo dopłacić 500 forint na 10 zjazdów.  Najnowszy cennik 2019 wstępu na baseny i Camping w Sarospatak

Na Camping Végardó Fürdő można wprowadzać psy, oczywiście będzie miło jak posprzątamy za swoim psem.

Na terenie Kempingu  w roku 2016 została wybudowana nowa infrastruktura sanitarna toalety, łazienki, prysznice.

W tym samym pomieszczeniu znajduje się również kuchnia z dostępem do lodówki kuchenki gazowej a w jadalni znajduje się duży stół jadalniany – rewelacja.  W 2016 roku piekłem w tej kuchni nawet pączki dla 20 osobowej ekipy mam nadzieje że uda się jeszcze powtórzyć ten temat w przyszłości. 🙂

Na kąpielisku znajdziemy duży basen pływacki o wymiarach 16 m x 25 m i głębokości 1,5 m – 1,9 m

temperatura wody 27°C – 29°C.

Kolejny to basen do nauki pływania o wymiarach 10m x 16 m i głębokości 1 m – 1,2 m temperatura wody 31°C – 33°C

Basen dla dzieci z atrakcjami, dający dzieciom szansę na przeżycie przygód (różnego rodzaju promienie wodne wytryskające z figur) figury zwierząt itp.. Polecam go dzieciom w różnym wieku, od tych najmłodszych do 12 lat. do nauki pływania o średnicy ok. 8 m i głębokości 0,2 m – 0,7 m temperatura wody 29°C – 31°C

Kule wodne fontanny i prysznice to fajna atrakcja dla dzieci

Tak zwany basen „Acapulco”: składa się z 3 części. Okrąglak z „bąbelkami” zapewnia on kąpiącym się relaks i odświeżenie oraz delikatny miły masaż dyszami powietrznymi . Druga część, jakby z plażą niestety betonową, daje okazję pluskania się rodzinom z dziećmi w różnym wieku. Trzecia część to ta widoczna na zdjęciu tzw. jaskinia z biczami wodnymi i lejącą się wodą.

Kluczowym punktem programu są baseny termalne niestety z chlorowaną wodą termalną na dwóch poziomach w sześciu osobnych basenach można zażywać kąpieli termalnych w wodach o temperaturze od 32°C – 36°C.

Obok basenów termalnych w otoczeniu zielonej łąki znajduje się basen wielofunkcyjny rekreacyjny o wymiarach  24 m. x 30 m. głębokości 1,3 m. – 1,6 m, temperatura wody w basenie to 31°C – 33°C

W bezpośrednim sąsiedztwie tego basenu znajdują się zjeżdżalnie dla dzieci i młodzieży.

Na terenie kąpieliska znajdziecie wiele trawiastej przestrzeni do leżakowania i plażowania, plac zabaw dla dzieci,  huśtawki,  drewniane trasy sprawnościowe,  boisko do piłki nożnej wysypane piaskiem.

A jak dopadnie głód to przy wejściach na teren kąpieliska znajdziecie naprawdę smaczne jedzenie, poza tradycyjnymi Langoszem , gyros pieczone filety z kurczaka lody, gofry i oczywiście piwo ja od lat zakochany jestem w Arany Aszok.

Podsumowując Sarospatak to bardzo fajne miejsce na krótki nawet dwu dniowy wypad na baseny, jest niedaleko nawet z przyczepą o wadze 1350 kg dojeżdżacie z Nowego Sącza w 3 godz. Jest niedrogo, zawsze dużo cieplej niż w Polsce nawet nie musicie kupować forintów, pobrane w bankomacie wychodzą w tym samym kursie co w kantorze a nawet taniej. Teren jest wystarczający dla biwakowania a mnogość basenów zapewnia dość swobodny dostęp do rozrywek i atrakcji wodnych.

Już niedługo opiszę Wam kilka innych fajnych  miejsc które już znamy bo odwiedzamy je dość systematycznie, ale wcześniej całkiem nowe miejsce, do którego jedziemy w najbliższy weekend.

NAJNOWSZY CENNIK KEMPINGU W SAROSPATAK NA SEZON 2023 PONIŻEJ.

Przypominam że nadal opłata za kemping uprawnia do korzystania z kąpieliska. Ceny trochę odjechały 🙂 ale wszędzie na wszystkich kempingach jest podobnie.

47 KOMENTARZE

 1. Super opis bardzo dobrze i składnie wykonany 5+

 2. Ktoś potwierdzi czy w tym roku nic się nie zmieniło?
  Ps. Czasami robie to bywa a właśnie w ten weekend wybieram się temu po raz pierwszy z rodzinką no i oczywiście z przyczepą

  • Witaj Pawle nic się nie zmieniło a nawet w tym roku przybyło że dają karteczki po polsku z informacją, do kiedy trzeba opuścić kemping, czyli do 10 rano żeby nie liczyli kolejnej doby, za pozostanie na kempingu liczą za korzystanie z basenów a nie za całą dobę.

 3. Wiecie może jak liczą za camping od której do której . A z tego cennika to nie płaci się za klimatyzacyjne i samochód tylko te opłaty za np.namiot , podatek i osoba

  • Za kemping jest opłata od momentu wjazdu do 10 rano następnego dnia, dlatego sugeruję tak jak w artykule wjazd rano na kemping bo w cenie macie dostęp do wszystkich basenów poza zjeżdżalniami dodatkowo płatnymi. Wjazd po południu trochę mija się z celem bo obsługa liczy wam dobę a jest to tylko nocleg a nie skorzystacie z basenów które zamykają o 19.00, a ta doba jest liczona do 10 rano następnego dnia. Klimatyczne doliczają do każdej osoby powyżej 18 roku życia. Opłaty dotyczą każdego elementu osobno zresztą jak na większości kempingów miejsce na namiot lub przyczepa + ilość osób + samochód. Psa nie liczą w Sarospatak.

  • czy ten domek 5 os bez komfortu za 18 tys forintów zawiera w cenie już osoby czy za każdą jeszcze extra płacimy?

   • W cenie domku jest wstęp na baseny dla określonej ilości osób które nocują na terenie kempingu, otrzymujecie opaski na rękę uprawniające do wstępu na baseny. Oczywiście zjeżdżalnie są dodatkowo płatne.

 4. Witam. A jak z płatnościami gotówką, czy można karta i jak z barkiem obok jeśli coś przekąski można płacić kartą?

  • Na kempingu można oczywiście zapłacić kartą, natomiast w barach na terenie kąpieliska tylko gotówką np. piwo Aranyaszok 350 Forint 0,5 l, ceny jedzenia nie są wygórowane langosz ze śmietaną ok 550 F.

 5. Waluta? Tylko F? Jutro się wybieram i nie wiem czy kantor odwiedzić?

  • Polecam raczej mieć forinty bo jak zaczną liczyć i przeliczać to się nie doliczysz, a bariera językowa jest nie do przejścia :). W centrum miasta ok 1 km jest bankomat można wybrać kasę a przelicznik w bankomacie jest korzystny kurs nawet lepszy niż w kantorze.

 6. A jakiś nr na który można zarezerwować ?

  • Na stronie Campingu Vegardo Furdo nie ma rzeczywiście żadnego kontaktu, bo przecież po co, jest na wizytówce Google Telefon: +36 47 655 317 ale jest problem z kontaktem, rozmawiają tylko po Węgiersku próbuj też przez kontakt mailowy z wizytówki Google. Lub jedzcie w ciemno jak się nie dogadacie, tylko wtedy tak kombinujcie żeby nie być za późno bo w koło jest sporo domków, kwater prywatnych do wynajęcia a ceny podobne, jak nie uda się na terenie basenów to trochę drożej jest też kemping na przeciwko, wyższy znacznie standard domków, jest też wyższa cena i dodatkowo trzeba płacić za wstęp na baseny ale jest to jakaś alternatywa rezerwowa.

 7. Witam czy ktoś zna moze aktualne ceny wejścia na basen jedziemy 50-osobową grupą i niewiemy i ile forintów kupić

 8. Mamy pieska, który podróżuje z nami. Czy jesteście pewni, że nie będzie problemu na tym kempingu?. Myślę o domku ale jest nas tylko 2 osoby.Chcielibyśmy tam ruszyć po 20 września.

  • Witam nigdy nie spotkaliśmy się jakimkolwiek problemem jeśli chodzi o zwierzęta tym bardziej małe na Cempingu w Sarospatak, bywamy tam dość często co najmniej raz w sezonie sami ale znajomi którzy też tam bywają wszyscy mają psy (małe) i nigdy nie mieli problemu z psem.

 9. Mam pytanie. czy te domki drewniane 5 osobowe mają na wyposażeniu kuchenke gazową albo czajnik? a toaleta jest w tym domku ?

  • W domkach drewnianych nie ma kuchenek gazowych, jest tylko lodówka a toalety są budynku sanitarnym w bezpośrednim sąsiedztwie domków. Jeśli poszukujecie wyższego komfortu, proponuję Camping na przeciwko basenów, na jego terenie znajdują się murowane domki o wyższym standardzie w których znajduje się łazienka, kuchenka gazowa, lodówka. Oczywiście ceny wynajmu tych domków są wyższe i dodatkowo trzeba płacić za wejście na baseny – o tym trzeba pamiętać.

 10. Czy macie może jakieś zdjęcia wnętrza domków bez komfortu? Wybieramy się z dziećmi i ciekawi mnie jakie są w nich warunki. Z góry dziękuję.

  • Niestety nie posiadam zdjęć ale jak wybierasz się w sezonie w ciemno to możesz nie znaleźść wolnych miejsc, proponuje przed wyjazdem złapać jakiś kontakt lub tak zaplanować przyjazd żeby mieć czas na szukanie wolnej kwatery, bo takowe znajdziesz bez problemu ale nie w godzinach nocnych.

 11. Witam czy ktoś ma emaila na camping Szorospotak

  • Adres e-mail na Camping furdocscs@pr.hu – ale czy ktoś i w jakim języku Ci odpisze to nie mam pojęcia. Napisz jak złapiesz jakiś kontakt i poinformuj innych czy ten rodzaj komunikacji i w jakim języku ma jakiś sens.

 12. Na zdjęciach z campingu nie widać zbyt dużo drzew, czy pole namiotowe jest odsłonięte i słońce praży od rana do wieczora?

  • Drzew nie ma dużo to fakt, możliwość schowania się pod drzewami jest uzależniona od ilości ludzi na Campingu. Jak jest duży tłok to trudno o drzewo, wszystko zależy w jakim okresie się wybierasz. W czasie popularnych długich weekendów to raczej sugeruję inne miejscówki w sezonie w długie weekendy jest dużo ludzi.

 13. Czy ktoś wie jak liczona jest doba na kempingu? Jakiś czas temu z basenów można było korzystać do następnego dnia do godziny 18 w cenie jednej doby (np. przyjeżdżając w czwartek rano na 1 nocleg z basenów można było korzystać aż do godziny 18 w piątek). Nie wiem jak jest teraz a chcielibyśmy się wybrać na krótki wypad w przyszłym tygodniu 🙂

  • Zmieniło się to i to zasadniczo, ale nic się nie martw otrzymasz informacje na ten temat w recepcji, w roku 2018 wręczali kartkę z tekstem napisanym po polsku o której trzeba opuścić Camping w Sarospatak. Na pewno czasy że można wyjechać o 18-tej skończyły się bezpowrotnie. Sugeruję raczej wjeżdżać na Camping w Sarospatak rano płacisz za dobę ale możesz cały dzień korzystać z basenów i jeśli nic się nie zmieniło to trzeba opuścić teren kempingu do 10.00.

 14. Witam.
  Artykuł świetnie napisany.
  Mamy ochotę wybrać się przyczepą (z mężem i 3 dzieci ) na baseny do Sarospatak ( z Nowego Sącza)
  Byłby to nasz 1 wypad na Węgry.
  Boję się bariery językowej .
  Proszę mi powiedzieć w jaki sposób wchodząc na basen będą wiedzieli, że jestem z campingu i nie muszę płacić za wstęp.
  Jeśli ma ktoś dla mnie( laika) odpowiedź i jakieś inne cenne wskazówki to czekam na wiadomości w komentarzach.
  Z góry dziękuję

  • Bariery językowej się nie obawiaj musiała byś znać Węgierski żeby się dogadać mało Węgrów zna j. angielski lub niemiecki. Wejście na baseny z campingu jest otwarte a wszyscy zarejestrowani otrzymują opaskę na rękę. Nie będziecie mieć żadnego problemu, jedyny problem w tym momencie (okres wakacji) jest taki że w Sarospatak jest bardzo dużo ludzi.
   A weekend 15 – 18.08.2019 to trzeba szukać innej miejscówki.

 15. Czy na terenie campingu można zapalić wlasny grill węglowy

  • Grilla można palić beż żadnych ograniczeń.

 16. Czy nocując na campingu i mając opaskę na ręce mogę wchodzić i wychodzić kiedy chcę na baseny?
  A czy trzeba robić wcześniej rezerwację pod przyczepę?

  • Tak mając opaskę przemieszczasz się po całym kompleksie w ciągu dnia wszystko jest otwarte i nikt nie sprawdza Cię jakość szczególnie.
   Jeśli chodzi o rezerwację pod przyczepę to nie ma takiej potrzeby a jednocześnie nie ma takiej możliwości bo na kempingu w Sarospatak nie ma wytyczonych parcel, płacisz za wjazd i każdy staje gdzie chce lub gdzie jest wolne miejsce.

 17. Witam ponownie.
  Czy jadąc do Sarospatak z Nowego Sącza ( kierując się do przejścia granicznego w stronę Krynicy) konieczne jest wykupienie winiet na Słowacji i Węgrzech?
  Jak to w ogóle wygląda ?

  • Tak jak pisałem w artykule nic się w tej kwestii nie zmienia, jadąc przez Muszynkę lub Leluchów kierując się na Sarospatak przez Kapušany, Vranov nad Topľou, Trebišov, przekraczając granicę w Sátoraljaújhely NIE POTRZEBA ŻADNYCH OPŁAT DROGOWYCH.

 18. Jaką nazwę ma ten camping o którym piszesz?
  On przylega do kąpieliska, czy jest na terenie kąpieliska?
  Pytam, bo camping mi wynaduje na innej ulicy a kąpielisko na innej? 🤔

 19. W Hajduszoboszlo jest tak że niby musisz się wymeldować do 10.00 ale opaski działają jeszcze do końca dnia tak że w sumie za jedną noc płatna ma się wejście na baseny przez dwa dni czy tu na basenach też tak jest. Czy w drugim dniu już nie ma wejścia na baseny w cenie noclegu.

  • Witaj Piotr ten temat cały czas się zmienia rzeczywiście w Hajduszoboszlo jest taki system że płaci się do południa a następnie można pozostać na Campingu nawet do godzin popołudniowych bez konieczności dopłaty za korzystanie z basenów. W Sarospatak kiedyś też tak było ale po remoncie kilka lat temu zmienili ten sposób i ostatnio dość rygorystycznie przestrzegają zasady ze po zapłacie trzeba opuścić kemping chyba do 10.00 rano. Intensywność egzekwowania tych godzin jest uzależniona od czasu pobytu na kempingu czy jest to sezon i mają komplet czy np. Wrzesień i traktują to trochę luźniej.

 20. Witam, czy jadąc tam przyczepą trzeba zarezerwować wcześniej miejsce na campingu?

  • Witaj Anna.
   Bałem się takich pytań 🙂 w obecnej sytuacji nie jestem w stanie nawet odpowiedzieć czy Camping jest czynny. Przed 2020 rokiem nie trzeba było rezerwować miejsca na campingu ale w popularne długie weekendy bywało ciasno. Na ten moment jedno mogę obiecać, jak tylko będzie można wrócić do Polski bez kwarantanny to w pierwszy weekend jadę tam zobaczyć co się dzieje i na pewno na ten temat napiszę. Mam już przygotowany obszerny artykuł na temat innego fajnego campingu, ale na razie go nie udostępniam bo może być kompletnie nie aktualny.

 21. Dziękuję za odpowiedż, chce tam się wybrać w połowie lipca, i zastanawiam się czy nie będzie konieczności odstępów między przyczepami, co za tym idzie pomniejszona ilość miejsc.
  Pozdrawiam

 22. Czy są już jakieś informacje na 2021 rok ?

  • Witam niestety na ten moment wszystko zamknięte. Jak tylko się czegoś dowiem napiszę info.

 23. z dnia 3 czerwca 2020 dałaś (dałeś) informację na temat innego, fajnego campingu. A więc ???

 24. Czesc, Jak wyglada sytuacja w 2022r, jakie są ceny za pobyt w własna przyczepa kempingowa ?
  Chętnie bym się tam wybrał pierwszy raz 🙂

  • Nie byłem w tym roku, ale spokojnie jedź w ciemno, ceny wiele się nie zmieniły tylko w okresie wakacji w weekendy może być ciasno.

Napisz komentarz

Napisz komentarz
Imię