Rolki damskie Rollerblade

0
687
Rolki damskie Rollerblade Spark 90W

Wiosna lato to czas na rolki

Wiosna to wspaniała pora roku, moja ulubiona pora roku, przyroda budzi się do życia, słoneczko grzeje już coraz mocniej i od razu  przychodzą na myśl wiosenno letnie atrakcje – jada na rolkach.

Narty jeszcze nie odłożone na kołek a córka sięgnęła do swoich starych rolek i po przymiarce niespodzianka, „Tato moje rolki są za małe” ups.. pomyślałem i od razu zacząłem się zastanawiać jakie rolki kupić?

Pytam więc Córkę czy ma jakieś pomysł lub sugestie na rolki,  a ona na to „ tylko Rollerblade” no to jeden problem mamy z głowy – pomyślałem.

Szybka analiza internetu i jest !!!  Wybór padł na rolki damskie Rollerblade Spark 90 W.

Dokonaliśmy zakupu i już na drugi dzień córka cieszyła się nowymi rolkami.

Ale szybka decyzja córki dała mi do myślenia dlaczego właśnie Rollerblade i przeanalizowałem jak długo córka jeździła na tych, starych rolkach dziecięcych Rollerblade MX 900 Extendible – z regulowaną długością buta.

Regulowana długość buta w rolkach to bardzo praktyczne rozwiązanie szczególnie w okresie dynamicznego wzrostu dziecka. Regulacja długości buta rolek pozwala na dłuższe niż jeden sezon użytkowanie sprzętu, który nie jest tani ale niezwykle trwały i komfortowy.

Rolki MX 900 mają jak większość rolek marki Rollerblade wyjmowaną wkładkę buta którą można dzięki temu wyprać. Stare rolki posiadały kółka o średnicy 70mm i twardości 80A.

Po analizie okazało się że swoją przygodę z jadą na rolkach na tym sprzęcie zaczynała jeszcze starsza córka więc rolki były intensywnie użytkowane przez 15 lat !!!

W tym czasie żaden element zapięcia, sznurówki nie uległ zniszczeniu lub przetarciu, jedno środkowe kółko w jednej z rolek jest wyraźnie głośniejsze więc wymaga wymiany już znalazłem kółka do tego modelu,  po wymianie kółek postanowiliśmy że komuś je podarujemy.

Rolki damskie Rollerblade Spark 90W

Wybór padł  na zakup rolek damskich Rollerblade Spark 90W z grupy Fitness dla kobiet bo okazało się że córka ma już rozmiar 9,5 US to jest 41 EU z lekkim zapasem. Wybraliśmy już rolki dla zaawansowanych rolkarzy oczywiście z hamulcem. Z racji tego ze Córka nieźle jeździ już na rolkach jest w wieku 13 lat, ma 168 cm wzrostu wybraliśmy kółka o średnicy 90 mm i twardości 84 A. Córka zdecydowała się na wybór czarno – biało – turkusowe.

Jak zapewne wiecie marka Rollerblade to prekursor rolek, firma została założona w roku 1980 przez dwóch hokeistów którzy szukali czegoś co zastąpi im łyżwy w lecie, pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę bo dzisiaj marka Rollerblade jest wiodącym producentem rolek, łyżew i akcesoriów pomocniczych.

Dlaczego wspomniałem krótką historię marki, ponieważ dzięki swojemu doświadczeniu producent zwraca szczególną uwagę na jakość wykonania, trwałość elementów ruchomych, komfort jazdy i wygodę w trakcie użytkowania.

Rolki damskie Rollerblade Spark 90 W są doskonale dopasowane do anatomicznej budowy stopy, zapewniają maksymalną wygodę i doskonałą kontrolę nad butem.

But wiązany jest na sznurowadła przebiegające przez bardzo praktyczny system przelotek pozwalający na łatwe zaciągnięcie sznurówek. Na podbiciu umieszczone jest zapięcie typu rzepa Powerstrap pod kątem 45º

W części górnej but zapinany jest na regulowaną klamrę co pozwala na idealne „trzymanie” stopy, oraz gwarantuje stałą i wygodną pozycję stopy podczas jazdy.

Rolki oparte są na aluminiowej płozie niezwykle lekkiej i wytrzymałej a w każdej płozie umieszczone są cztery kółka poliuretanowe (potocznie zwane – kauczukowe) o średnicy 90 mm i twardości 84A, wielkość kółek i ich twardość pozwala na płynną jazdę nawet na niewielkich nierównościach. W Polskich warunkach na wielu chodnikach występują nierówności dlatego sugeruję przy zaawansowanej technice jady zakup rolek z większą średnicą kółek które ułatwiają pokonywanie nierówności i przeszkód.

Dzięki zastosowaniu technologii ow-balance płoza gwarantuje większą stabilność poprzez obniżenie środka ciężkości.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości łożysk SG 7 – Silicon Grease (syntetyczny smar silikonowy znacznie lepszych od standardowych ABEC) oraz kółek o średnicy 90mm rolki te są bardzo trwałe i praktycznie bezobsługowe.

Women’s Fit

To pełne dostosowanie konstrukcji rolki na potrzeby Pań. Odpowiednio przeniesiony środek ciężkości, idealne anatomiczne dopasowanie i inne modyfikacje sprawiają, że model jest idealnie dopasowany do wymagań kobiet.

Pierwsze próby na ciepłym dniu dają nieprawdopodobne wrażenia, niezwykły komfort jazdy, duża szybkość którą można znacznie szybciej i łatwiej osiągnąć. „Tato pływa się w tych rolkach !!!” – usłyszałem, no i muszę przyznać biorąc do ręku rolki sprawiają niesłychanie bombowe wrażenie, czuć moc, jakoś wykonania rewelacyjna, rolki kręcą się bezszelestnie -rewelacja.  Niezwykle wysoka jakość wykonania buta dodatkowe wzmocnienia w okolicy stawu skokowego a jednocześnie prosta konstrukcja daje  niezwykłe wrażenia z jady początkującym oraz średnio zaawansowanym.

Rollerblade od ponad 30 lat nieustannie dąży do doskonałości i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, gwarantując im produkty najwyższej jakości.

Napisz komentarz

Napisz komentarz
Imię