Mistrzostwa Nowego Sącza w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn.

0
4317

Na boiskach do siatkówki  plażowej ośrodka MOSiR tak zwanego „Pumptracka” – odbył się kolejny turniej siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka o puchar ufundowany przez Urząd Miasta Nowego Sącza, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zarząd Osiedla „Westerplatte”, Komisja Społeczno-Wychowawcza Zab-3 GSM..

Warro powiedzieć że te zawody, to była już XV edycja zawodów z cyklu o mistrzostwo Nowego Sącza, w zawodach brało udział  4 zespoły kobiet, i 14 zespołów męskich. Na dwóch boiskach ośrodka MOSiR przy ulicy Piłsudskiego od soboty od godziny 9.00 rozgorzała zacięta walka. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych,  poprzedniej nocy padał rzęsisty deszcz a w dniu zawodów wiał porywisty zimny wiatr na pierwszy ogień do walki wystartowały kobiety. Poziom rozgrywek damskich był bardzo wysoki w składzie jednej z drużyn występowała Aleksandra Wańczyk reprezentantka BKS Profi Credit  Bielsko Biała czytaj więcej zespołu walczącego w Orlen lidze w duecie z koleżanką siatkarką Popradu Stary Sącz Kingą Pasiut, duet ten był faworytem rozgrywek ale w ostatnim meczu finałowym Wańczyk/Pasiut przegrały po zaciętej walce w tie-breaku z walecznymi dziewczętami z Krynicy Agnieszką Wrzosek/Sylwią Bulanda. Trzecie miejsce zajęły młode dziewczęta na co dzień trenujące i grające w klubie STS Sandecja Nowy Sącza  Patrycja Nowacka/Martyna Michalik czwarte miejsce zajęła drużyna w składzie Dorota Ruchała/Paulina Wieczorek.

Patrycja Nowacka i Martyna Michalik w akcji

Agnieszka Wrzosek i Sylwia Bulanda

W kategorii mężczyzn rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta i wyrównana i przeciągnęła się na niedzielę i mecze były niesamowicie zacięta niemal każdy mecz kończył się wynikiem 2:1 i tie-breakiem. Ostatecznie o kolejności zadecydowały ostatnie mecze finałowe a kolejność wyglądała  następująco:

  1. Łukasz Hamiga/Krzysztof Luberda
  2. Arkadiusz Chmielowski/Kacper Wasilewski
  3.  Adrian Potoniec/Tomasz Dylowicz

Pozostałe klasyfikowane zespoły:
Robert Król/Stanisław Cebula
Grzegorz Ziobro/Artur Frączek
Daniel Pociecha/Ryszard Hybel
Tomasz Rolka/Krzysztof Krauzowicz
Jakub Więcławek/Tomasz Wasilewski
Bartłomiej Ruchała/Daniel Sułowicz
Mateusz Chronowski/Michał Faron
Dawid Fornagiel/Grzegorz Pawlik
Krzysztof Wyszkowski/Piotr Wyszkowski
Michał Noga/Piotr Kotlarz
Krzysztof Noga/Jarosław Iwaniec

Napisz komentarz

Napisz komentarz
Imię