Czy ubrania mogą być elementem wykończenie wnętrz?

0
2798

Jeśli zadajecie sobie takie pytanie. Czy ubrania mogą być elementem wykończenie wnętrza?

Niewątpliwie TAK.

W tym artykule postaram się pobudzić Waszą wyobraźnie i dać do myślenia że aranżacja Naszego wnętrza nie jest niczym ograniczona i tam na prawdę zależy tylko od naszej kreatywności i wyobraźni.

Same ubrania, jak i elementy je podtrzymujące, czyli wieszaki i stojaki cieszą się teraz bardzo dużą popularnością. Wzorów, kolorów, kształtów przeróżnych wieszaków jest na rynku cała masa, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Postaram się przytoczyć kilka ciekawych propozycji, które mnie osobiście urzekły.

Rozpoczynając od wejścia, pierwszym pomieszczeniem do jakiego wchodzimy jest  wiatrołap/holl, przedpokój. Wtedy na wieszaku pozostawiamy swoje ubrania i przechodzimy dalej. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj wieszak-napis. Dzięki niemu możemy miło przywitać naszych gości. Dostępne są także napisy śmieszne, zachęcające do pozostawienia odzieży wierzchniej lub takie, które podkreślają to jak ważny jest dla nas dom i rodzina. Łącząc taki wieszak z elementami szaf oraz oświetleniem jesteśmy w stanie stworzyć interesującą kompozycję i zaciekawić już przy wejściu do naszego domu.

Jesteś miłośniczką mody, uwielbiasz styl i ubrania, a dom jest odzwierciedleniem Twojej duszy? Jeśli tak, to proponujemy przenieść swoją pasję również do salonu. Niech ubrania zawisną…. w formie obrazów. Świetna alternatywa dla klasycznej formy, pozwolą w ciekawy sposób zagospodarować puste ściany, a Tobie będą przypominać o tym co lubisz. Oczywiście nie musisz ograniczać się do jednego obrazu – jeśli zestawisz kilka o tej samej kolorystyce czy temacie efekt będzie jeszcze lepszy. Warto też pomyśleć nad oprawą. Co prawda w niektórych przypadkach warto postawić na minimalizm i zostawić płótno bez ramy, natomiast niekiedy to właśnie oprawa może być tym co bardziej przyciągnie wzrok.

Sypialnie też można zaprojektować niekonwencjonalnie.

Świetnym rozwiązaniem do sypialni będzie najzwyklejszy stojak-rama. Ma on przede wszystkim cechę funkcjonalną. Codziennie wieczorem możesz przygotowywać na nim zestaw do ubioru na następny dzień dla siebie i dla swojej rodziny. Dzięki temu zaoszczędzisz poranny czas, który jak wiadomo biegnie najszybciej i zawsze jest go za mało. Dodatkowo masz gwarancję, że wyprasowane wieczorem ubrania nie zgniotą się. Jeśli utrzymasz jedną kolorystykę przygotowanych zestawów, które będą też współgrały z kolorem ścian w sypialni, może to być również bardzo ciekawy element wyposażenie wnętrza.

Wieszak na ubrania jako dekoracja w pokoju dziecięcym?

Dlaczego nie!

Potrafią one przyjmować formy tak śliczne i urocze, że aż nie można oderwać wzroku. Funkcjonalność? Jasne! Przygotuj look dla swojego dziecka dzień wcześniej, by zaoszczędzić poranny czas!


Również tutaj kluczowym elementem jest kolorystyka – musi być spójna z kolorem ścian oraz resztą dekoracji użytych w pokoju dziecięcym. Polecamy wieszaczek połączyć z lampkami, na przykład nad łóżeczkiem, dzięki czemu ta swoista instalacja będzie zawsze dobrze widoczna. Przy tej formie dekoracji, szczególnie połączonej z oświetleniem, należy pamiętać o bezpieczeństwie maluszka. Wieszak nie powinien być dostępny w zasięgu ręki dziecka nie tylko ze względu na zniszczenie dekoracji, ale także na możliwość zadławienia się małymi elementami.

Nowoczesne łazienki to minimalizm, prostota i naturalne kolory. Czy znajdzie się w nich miejsce na stojak? Na pewno, tylko inny niż wszędzie! Mnie zauroczyły drabinki do łazienki. To świetne miejsce na powieszenie ubrań, bielizny, ręczników tak by wyglądały bardzo estetycznie. Drabinki są zazwyczaj drewniane, odporne na działanie wilgoci, a dodatkowo nie zajmują dużo miejsca. Jeśli mamy większą łazienkę można przemyśleć zakup krzesła, którego oparcie spełnia rolę wieszaka. Wygoda, funkcjonalność i dekoracja w jednym.

Najważniejsza szczególnie dla kobiet jest garderoba.

Ostatnie, ale chyba najważniejsze miejsce w domu, jeśli chodzi o ubrania, to garderoba. Czy to osobne pomieszczenie, czy strefa w sypialni garderoba pełni przede wszystkim funkcję przechowywania odzieży. Nie tylko tej codziennego użytku, ale też w lecie – zimowych butów, kurtek, cieplejszych i grubszych swetrów. W niektórych garderobach są też osobne miejsca i wysuwane szafki na dodatki: torebki, okulary, szale i kapelusze.

Przy wyposażaniu garderoby w szafy i szuflady, warto dokładnie przemyśleć ile i na co miejsca potrzebujemy. Jeśli na co dzień nie chodzimy na przykład w kapeluszach, albo z reguły buty trzymamy przy wejściu nie warto angażować miejsca pod te dodatki w garderobie. Bardzo mało prawdopodobne, że nasze przyzwyczajenia zmienią się pod wpływam miejsca w garderobie, które będziemy mogli przeznaczyć na ulubione swetry lub płaszcze.

Jeśli nie posiadamy osobnego pomieszczenia na garderobę i strefę szaf planujemy umieścić w sypialni, bardzo ważne jest zachowanie estetyki. Bo o ile osobnie pomieszczenie jest zamknięte i tylko my jako mieszkańcy mamy do niego dostęp, z sypialnią może być już różnie. Warto zatem zainwestować w szafy zabudowane, których drzwi pokryte są lustrem – optycznie powiększą one małe pomieszczenie, a dodatkowo oszczędzamy miejsce na lustro. Jeśli już decydujemy się na otwartą szafę, lub jej część, należy pamiętać o utrzymywaniu porządku.

Napisz komentarz

Napisz komentarz
Imię