Rozpoczynasz działalność gospodarczą od czego zacząć?

0
3750

Rozpoczynasz własną działalność gospodarczą?

„Pewnego dnia w trakcie rozmowy rekrutacyjnej pracodawca poinformował mnie że możemy rozpocząć współprace ale muszę założyć własną działalność gospodarczą czyli współpraca będzie możliwa tylko na zasadzie samozatrudnienia”

Potrzebne Ci biuro rachunkowe – pomyślałem

Nie miałem wyjścia bardzo mi zależało na współpracy z tą firmą, dogadaliśmy się że dajmy sobie trochę czasu na załatwienie formalności i podejmujemy współpracę po założeniu firmy. Nie pojęcia jak zacząć ale przeczuwałem że prowadzenie własnej działalności gospodarczej  wiąże się z dużą odpowiedzialnością i będzie wymagać z mojej strony ogromnego zaangażowania i uwagi.

Nie miałem pojęcia od czego zacząć ale kolega podpowiedział mi że powinienem znaleźć biuro rachunkowo księgowe i tak też zrobiłem. Po kilku próbach znalazłem biuro rachunkowe w Nowym Sączu.  Na szczęście dla mnie dobrze trafiłem do biura rachunkowego Abak w Nowym Sączu, zostałem bardzo miło przyjęty, profesjonalnie i kompleksowo poinformowany o kolejnych krokach związanych z rejestracją firmy i wszystkimi niezbędnych zgłoszeniach do US i ZUS. Dowiedziałem się też o wadach i zaletach wyboru formy opodatkowania sposobie rozliczeń itp. Zostałem bardzo miło zaskoczony bo wstępne informacje uzyskałem bezpłatnie a miałem jeden problem z głowy nie musiałem się martwić że z powodu niewiedzy na samym początku narobię sobie problemów. Poinformowany w biurze rachunkowym udałem się do właściwego Urzędu Miasta i zarejestrowałem własną działalność gospodarczą. Teraz już mogłem zająć się wyposażeniem niewielkiego biura jakie udało mi się wynająć. Po założeniu firmowego konta w banku na drugi dzień zadzwonił mój telefon i bardzo miły głos poinformował mnie że oferują mi usługi księgowe ze specjalną zniżką dla nowo powstałych firm – ciekawe jak to działa że po założeniu konta w banku jakieś biuro proponuje swoje usługi księgowe.

Nie zdecydowałem się bo mam już firmę która będzie zajmować się moimi finansami,  na rynku jest wiele firm zajmujących się usługami księgowymi w Nowym Sączu, Krakowie trzeba jedna zapoznać się szczegółowo z ich propozycją bo koszty prowadzenia księgowości firmy, dokumentacji pracowniczej dla US oraz ZUS mogą się bardzo różnić.   

Czy twoje biuro prowadzi rachunkowość online?

Pomyślisz dlaczego pytam o księgowość online skoro niedawno rozpocząłem działalność  gospodarczą – dlatego pytam bo to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. W dzisiejszej dobie Internetu możliwość komunikacji i pobierania wyników finansowych z biura online jest bardzo pożądane, obecnie biuro Abak udostępniło mi za pośrednictwem programu księgowego optima bezpośredni nadzór nad moimi wynikami finansowymi przez 24 godziny na dobę, mam podgląd bilansu przychodu i kosztów mam stały wgląd do wyniku finansowego firmy.   Taka funkcja księgowość online jest bardzo wygodna i pożądana szczególnie w sytuacji kiedy oddziały biura Abak znajdują się w Nowym Sączu, Krakowie, Piwnicznej Zdrój a Twoja działalność jest znacznie oddalona od tych miast i tak naprawdę po pierwszym kontakcie osobistym i podpisaniu umowy na prowadzenie księgowości otrzymujecie dostęp do platformy online. Pomyślcie ile kasy możecie zaoszczędzić na takim rozwiązaniu, nie musisz osobiście dostarczać dokumentów do biura, nawet jeśli decydujesz się na kontakt telefoniczny z biurem to opiekun z ranienia biura może w trakcie rozmowy telefonicznej odpowiadać na wszystkie twoje pytania widząc wszystkie otrzymane i wystawiane dokumenty księgowe, może również doradzić ci jakie czynności wykonać aby uniknąć niepożądanych konsekwencji.

Rachunkowość i Konsulting – to nie to samo !!!

Rachunkowość już wam pobieżnie przybliżyłem to szereg działań określonych przepisami i prawem, zmierzających do prawidłowego rozliczenia w urzędzie osoby, firmy lub spółki prowadzącej działalność gospodarcza na terenie Polski. Natomiast konsulting to szersze zagadnienie z dziedziny finansowej to szeroka dziedzina zoptymalizowana na doradzanie podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą w rozliczeniach z urzędem skarbowym. Konsultant podatkowy bo tak nazywa się osoba prowadząca konsulting podatkowy doradza, analizuje,  wszelkie możliwości prawidłowego rozwoju firmy pod kątem zgodności tych działań z aktualnymi przepisami podatkowymi. Konsultant księgowy to dla nas bezcenna skarbnica wiedzy podatkowej to zaufany powiernik naszych planów inwestycyjnych i rozwojowych który nadzoruje i koordynuje nasze działania pod kątem ich zgodności z przepisami podatkowymi. W konsultingu najważniejsza jest doświadczenie i zaufanie bo konsultant doradza Ci rozwiązania ale to ty podejmujesz ważne decyzje i ty za nie odpowiadasz,  dlatego najważniejsza jest świadomość odpowiedzialnego dążenia do celu.

Napisz komentarz

Napisz komentarz
Imię