Zdrowe nawyki żywieniowe.

0
753
Zdrowe nawyki żywieniowe.

„Zdrowe nawyki żywieniowe”, to hasło które dzisiaj często słyszymy w radiu, telewizji albo czytamy o nim w prasie. Wszyscy próbujemy wprowadzić je w życie, ale z różnym skutkiem.

Czy zdrowie jest dla Ciebie ważne ?

Zdrowie, dzisiaj wszyscy się o nie troszczą, a przynajmniej próbują, ponieważ skutki i efekty są czasami różne. Zasady zdrowego odżywiania są proste i raczej powszechnie znane, są to: pięć posiłków dziennie, dużo wody, zrezygnowanie ze słodyczy czy wszelkiego rodzaju śmieciowego jedzenia, pełnoziarniste pieczywo i makarony, brązowy ryż, dużo warzyw i owoców. Dla wielu z nas to wszystko jest jasne, jednak jak wprowadzić je wszystkie w życie, kiedy tyle pokus czeka na nas każdego dnia? Zdecydowanie musimy ćwiczyć naszą silną wolę i myśleć nie tylko o tym, co jemy, ale też gdzie kupujemy różne produkty czy jak je przyrządzamy. Żeby było zdrowo najlepiej samemu przygotowywać swoje posiłki, oczywiście w oparciu o naturalne produkty, a przynajmniej te jak najmniej przetworzone. Warto też wykluczyć ze swojego menu posiłki smażone, zdecydowanie lepiej jest upiec mięso czy warzywa w piekarniku, grillować je lub ugotować. Może warto zainwestować w parowar, który zaoszczędzi nam zarówno czas jak i fatygę. Zdrowe nawyki żywieniowe  to również porządne śniadanie każdego dnia, ale nie obfite, tylko bogate w różne składniki odżywcze. Jedną z koronnych zasad jest też różnorodność, czyli spożywanie wielu zdrowych artykułów spożywczych, które przecież dostarczają różnych składników czy witamin.

Nasze zdrowie to nasza sprawa i tylko my sami możemy zrobić wiele, aby zachować je na długie lata. Musimy mieć świadomość, że każdego dnia wielu z nas popełnia błędy żywieniowe, ale nie znaczy to, że nie warto zmieniać ich na lepsze.

Napisz komentarz

Napisz komentarz
Imię